BD Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Barcz – Domańska

Przewodnik po sprawach frankowych cz.3

W odpowiedzi na Państwa pytania, przedstawiamy już trzecią część tzw. przewodnika po sprawach frankowych, z którego pozyskają Państwo wszelkie najważniejsze informacje dotyczące postępowań o zapłatę i ustalenie nieważności kredytu.

Ile wynosi opłata sądowa od pozwu?

Opłata sądowa od pozwu wynosi 1.000,00 zł. Ponadto, pełnomocnictwo udzielone pełnomocnikowi podlega opłacie w wysokości 17,00 zł

Czy podpisanie ugody z bankiem jest korzystne?

Warunki ugód proponowanych przez bank nigdy nie są korzystne dla kredytobiorców. Ugoda zazwyczaj nie oznacza pozbycia się całości zadłużenia.

Czy będę potrzebny przy jakichkolwiek czynnościach w toku sprawy?

Tak, w toku procesu kredytobiorcy są przesłuchiwani przed sądem. Jest to jedyna czynność, podczas której kredytobiorca „jest potrzebny”.

Czym jest zabezpieczenie powództwa?

Zabezpieczenie powództwa polega na zezwoleniu przez sąd na zaprzestanie dalszej spłaty kredytu już w niedługim czasie po wniesieniu pozwu.

Kredyt frankowy zaciągnięty (wspólnie) z byłym małżonkiem – co mogę zrobić?

Po rozwodzie każdy z małżonków może pozwać bank samodzielnie, ale byli małżonkowie mogą także pozwać bank wspólnie, co zdecydowanie usprawni przebieg postępowania.

Informujemy, że Kancelaria zajmuje się tematem kredytów frankowych od 2014 r. Udzielamy Klientom kompleksowej pomocy – poczynając od złożenia do banku reklamacji, przez poprowadzenie postępowania, wyegzekwowanie zasądzonych należności, aż po wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z Sekretariatem Kancelarii celem umówienia nieodpłatnego spotkania, na którym zostanie przeanalizowana Państwa umowa kredytu, a nadto przedstawione zostaną informacje o przysługujących Państwu względem banku roszczeniach.

Kontakt z Kancelarią w sprawach dot. kredytów frankowych możliwy jest przez Facebook’a lub:

☎️: + 48 91 484 29 35 ✉️: kancelaria@kancelaria-bd.pl