BD Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Barcz – Domańska

Przewodnik po sprawach frankowych cz.4

W związku z wątpliwościami pojawiającymi się w rozmowach z naszymi Klientami dotyczącymi spraw frankowych przedstawiamy już czwartą część tzw. przewodnika po sprawach frankowych, który w zwięzły sposób rozstrzyga problematyczne kwestie dotyczące postępowań o zapłatę i ustalenie nieważności umowy kredyt „frankowego”.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia pozwu w sprawie frankowej?

Do wystąpienia z pozwem przeciwko bankowi potrzebna będzie umowa kredytu, aneksy do umowy, jeżeli były zawierane, oraz aktualne zaświadczenie o historii spłaty kredytu. Jeżeli kredytobiorca nie jest w posiadaniu któregokolwiek z ww. dokumentów, to wystarczające jest złożenie do banku wniosku o jego wydanie. Kancelaria pomaga klientom w uzyskaniu wszelkich niezbędnych dokumentów,
w szczególności w uzyskaniu pełnego zaświadczenia o historii spłaty kredytu.

2. Czy możliwe jest pozwanie banku, w sytuacji gdy nieruchomość, na której jest ustanowiona hipoteka została sprzedana?

TAK, sprzedaż nieruchomości czy nawet całkowita spłata kredytu nie mają wpływu na możliwość odzyskania przez kredytobiorców wszystkich wpłat uiszczonych na rzecz banku.

3. Czy mogę pozwać bank, gdy nieruchomość stanowiąca przedmiot hipoteki była wynajmowana?

TAK, wynajmowanie nieruchomości nie zamyka kredytobiorcom drogi do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

4. Czy banki rzeczywiście wypłacają na rzecz kredytobiorców zasądzone wyrokami kwoty?

TAK, każdy kredytobiorca otrzymał od banku wszystkie zasądzone wyrokiem kwoty wraz z odsetkami. W większości przypadków banki przelewają zasądzone środki na rachunek bankowy kredytobiorców niezwłocznie po wydaniu przez sąd prawomocnego wyroku. Rzadko zdarza się, abyśmy musieli kierować sprawę do komornika. Niemniej jednak komornicy ściągają pieniądze od banków w ciągu kilku dni.

5. Czy po wygranej w sądzie hipoteka zabezpieczająca spłatę kredytu zostanie wykreślona?

Po wygraniu przez kredytobiorców sprawy frankowej bank zobowiązany jest wydać im list mazalny, który stanowi podstawę do wykreślenia hipoteki. Zamiast niego do wniosku o wykreślenie hipoteki można dołączyć odpis prawomocnego wyroku. Najczęściej korzystamy z tej drugiej opcji, bowiem znacząco przyspiesza to procedurę wykreślenia hipoteki.

Informujemy, że Kancelaria zajmuje się tematem kredytów frankowych od 2014 r. Udzielamy Klientom kompleksowej pomocy – poczynając od złożenia do banku reklamacji, przez poprowadzenie postępowania, wyegzekwowanie zasądzonych należności, aż po wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z Sekretariatem Kancelarii celem umówienia nieodpłatnego spotkania, na którym zostanie przeanalizowana Państwa umowa kredytu, a nadto przedstawione zostaną informacje o przysługujących Państwu względem banku roszczeniach.

Kontakt z Kancelarią w sprawach dot. kredytów frankowych możliwy jest przez Facebook’a lub:

☎️: + 48 91 484 29 35 ✉️: kancelaria@radcaprawny-bd.pl

#franki #frankowicze #CHF #kredytfrankowy #pozewfrankowy #sprawafrankowa #kancelariaszczecin #adwokatszczecin #prawnikszczecin #bank #umowakredytu